Nadchodzące wydarzenia:

W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń.

Nowi użytkownicy

Naprawa fotela w PII Sound/Go/Sporting/HGT - siedzisko [Denus]

Zrobiła się ładna pogoda, wiec postanowiłem zabrać się za naprawę połamanego fotela kierowcy. Problem ten już miałem od samego początku, gdyż uszkodzenie powstało w okresie użytkowania przez wcześniejszego właściciela. Połamany był pręt odpowiedzialny za otrzymanie profilowanego elementu w fotelu takim jak w Sound/Go/Sporting/HGT.

Operacje rozpoczynamy od wymontowania fotela z samochodu i jego rozebrania (dokładnie samego siedziska). Należny odkręcić prowadnice wraz z elementami odpowiedzialnymi za suwanie sie fotela. Uniemożliwiają one dostęp do śrub trzymających blachę siedziska. Na koniec odkręcamy same siedzisko.

Po jego zdemontowaniu należy zdjąć obicie. Trzeba robić to bardzo ostrożnie ze szczególną uwagą na palce (ja się skaleczyłem) oraz na materiał obicia tapicerki. Jest on zaczepiony za wystające blaszane pazury.

Po zdemontowaniu widać uszkodzenie, wyrwane jest trzymanie pręta z blachy siedziska (jest ona za cienka) oraz ułamany sam pręt w części przedniej.

Uszkodzona jest także gąbka Sad

Pogadałem z tata i mi to naprawił. Zgrzał nowy kawałek blachy wraz z reszta konstrukcji i mocowaniem pręta oraz pospawał pręt. Dobrze jest mieć niezbędne narzędzia do tego celu Wink (spawarka i zgrzewarka)

Później pozostało dorobienie osłon prętów oraz poklejenie gąbki siedziska, którą po uszkadzały pręty.
Do osłony prętów użyłem otuliny do rur CO, przeciętej na dwie części o oraz izolacji, a gąbkę pokleiłem butaprenem.

Na koniec tylko zmontować, zamontować fotel i cieszyć się lepszym komfortem jazdy Big smile

Your rating: Brak Average: 5 (1 vote)