Nadchodzące wydarzenia:

W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń.

Nowi użytkownicy

Kluczyk - przerobienie na scyzoryk [Marcino]

Zakupiłem centralny zamek wraz z pilotami - scyzorykami u tego Pana na Allegro:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80443426

Jak tylko przyszła paczka, zabrałem się do dzieła

Potrzebne narzędzia to:

-ostry nożyk
-pilniki do metalu
-imadełko
-malutki wkrętaczek krzyżakowy
-wiertarka z malutkim wiertłem (jeszcze nie wiem jakiej srednicy, bo do tego etapu nie doszedłem)
-klej (np. superglue)

A tak wyglądała praca (tu skupię się tylko na przeróbce kluczyka, montaż instalacji centralnego zamka pominę, ponieważ ja już miałem takowy i tylko przełożyłem centralkę, żeby czytała nowe piloty (stare piloty - jeden zgubiłem, a drugi się zepsuł )

1. Skompletowanie narzędzi i przygotowanie miejsca do pracy (musi być jasno i wygodnie, no i ciepło )
2. Tak wyglądał mój dotychczasowy kluczyk i nowy (2 szt.), który był w komplecie do zamka centralnego

3. Bierzemy nożyk i śmiało ściągamy "skórkę" z kluczyka - czynność prosta i nawet przyjemna Naszym oczom ukazuje się "pancerz" i miejsce gdzie siedzi immobilaizer (dalej będę go nazywał IMO, bo to długie i trudne słowo )

4. Teraz już ostrożnie i po małym kawałeczku rozdłubujemy pancerz z twardego plastyku i wydłubujemy IMO. W tym momencie mamy już na stole niezły bajzel

5. Rozbieramy nowego pilota i wyjmujemy układ, a następnie przyklejamy na SuperGlue, bądź też inny klej np. termiczny IMO do płytki w miejscu zaznaczonym na fotce. [justify]

[justify]6. Wykręcamy grot z pilota, oraz wydłubujemy grot z naszego kluczyka - tym razem delikatność i ostrożność nie są wskazane . Jak widać trochę się od siebie różnią obydwa groty - fiatowski jest grubszy i szerszy.

7. Więc należy go opiłować odpowiednio. Wkładamy dwa groty w imadełko i piłujemy końcówkę, tak żeby pasowała w otwór w pilocie.

8. Kiedy już grot jest opiłowany wciskamy go na swoje nowe miejsce, ja dodatkowo użłem super glue, następnie musimy wywiercić otwór w końcówce grota, nagwintować i wkręcić śrubki.
Efekt końcowy wygląda tak:

Your rating: Brak Average: 4.1 (15 votes)